Home / aktualności dla pacjenta / Spotkanie z pacjentami w Krakowie

Spotkanie z pacjentami w Krakowie

Relacja ze spotkania „Ocal swój wzrok- wcześnie wykryte AMD można skutecznie leczyć”,
Kraków 15.10.2013r. godz. 12.00, Urząd Miasta w Krakowie

Krakow_plakat_AMDW dniu 15 października 2013 o godz. 12.00 w sali portretowej Urzędu Miasta w Krakowie odbyło się spotkanie z pacjentami i członkami Stowarzyszenia AMD a także dla wszystkich, którzy są zainteresowani problemem zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem AMD – na temat „Ocal swój wzrok – AMD wcześnie wykryte można skutecznie leczyć”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 osób.

a) Przedstawienie celów, zadań i projektów Stowarzyszenia AMD – Pani Justyna Kołodziej dyr. biura Stowarzyszenia AMD w Warszawie,

b) Wykład Przewodniczącej Małopolskiego Oddziału Stowarzyszenia AMD w Krakowie Pani dr.n.med. Agnieszka Kubicka Trząska, Klinika Okulistyki Collegium Medium UJ w Krakowie Pt: „Ocal swój wzrok- wcześnie wykryte AMD można skutecznie leczyć”.

Wykład obejmował charakterystykę choroby AMD, przyczyny, objawy oraz najnowsze terapie leczenia suchej i mokrej postaci AMD. Wystąpienie Pani dr zostało przygotowane z wnikliwą dbałością i w sposób niezwykle przystępny i zrozumiały dla pacjentów. Pani dr długo jeszcze po wykładzie odpowiadała na pytania z sali zainteresowanych pacjentów. Na spotkaniu obecna była Pani Karolina Kaczor z Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta w Krakowie, która pochwaliła tematykę i organizację spotkania. Wyraziła chęć współpracy w przyszłości przy kolejnych projektach o tematyce zdrowotnej.

Wykład odbył się w profesjonalnie przygotowanej sali w pełni wyposażonej w sprzęt audio wizualny (laptop, rzutnik, ekran, wskaźnik laserowy, mikrofon). Kilkanaście osób zapisało się do Małopolskiego Oddziału Stowarzyszenia AMD.

Na zakończenie wszyscy zebrani z dużym zainteresowaniem dyskutowali w kuluarach sali portretowej urzędu miasta . Bardzo miłym akcentem ze strony organizatorów było przygotowanie poczęstunku dla uczestników spotkania, co z całą pewnością przyczyniło się do stworzenia sympatycznej atmosfery jaka towarzyszyła temu przedsięwzięciu.

opracowała
Justyna Hanna Kołodziej